Říjnové Rybářství: Lov okounů v Norsku, mazaní boleni, fluorokarbonové návazce na štiky
O bolenech se říká, že jsou to mazané, opatrné a bojovné ryby. Co je na tom pravdy? Milan Tychler se o své dlouholeté zkušenosti s boleny se čtenáři rád podělí. Ať už je lovíte na stojatých vodách nebo v proudu, ať cílíte na trofejní kousky nebo ne.
Matěj Maršík vám popíše, jak snadno vyrábět fluorokarbonové návazce na lov dravců. Podle něj jde o nejjednodušší a zároveň nejúčinnější způsob. Bude fungovat i vám? Vyzkoušejte, inspirujte se.
V dalším díle seriálu o plavané nám Jiří Ouředníček ukáže několik správně seřízených udic a nejčastější chyby, které nevědomky děláme. Každá taková chybička má vliv na naše záběry, takže pokud o ní víme, můžeme se jí předem vyvarovat. Inspirujte se v článku.
Každému muškaři se určitě stalo, že viděl krásného pstruha, který pravidelně sbíral z hladiny – a i když vyzkoušel všechny mušky v krabičce, nepodařilo se mu ho ulovit. Taky David Štrunc tuto situaci mnohokrát zažil. Časem začal používat napodobeninu mravence a situace se radikálně změnila! Mravenec je muška na extrémně opatrné ryby. Postup vázání i s fotografiemi najdete v článku.
Řeka Cirocha pramení v Bukovských vrších, u Humenného ústí po šestapadesátikilometrové pouti levostranně do Laborce. Chcete se o této krásné východoslovenské řece dozvědět více? V říjnovém Rybářství se o ní rozpovídal emeritní ichtyolog Stanislav Géci.
Kromě toho najdete na stránkách říjnového Rybářství kapří poradnu Michala Kučery, zpravodajství z muškařského mistrovství světa juniorů, rybářské vychytávky, zajímavou reportáž o lovu okounů ve Švédsku a mnoho dalšího.
Pokud chcete dostávat časopis každý měsíc do schránky za zvýhodněnou cenu, předplaťte si Rybářství na https://www.irybarstvi.cz/predplatne/.
Přeji vám inspirativní čtení.
Marek Kožušník
šéfredaktor Rybářství
Chcete si přečíst další aktualitu nebo jít na úvodní stránku?
Chcete nám zanechat vzkaz nebo máte něco o čem by měli vědět i ostatní? Napište nám.